Spojování kostek


EverBlock funguje nejlépe na zemi, doporučujeme stavět na rovném povrchu. Každá kostka má několik spojovacích výstupků, které jsou navrženy tak, aby zapadly do spodní strany kostky nad ní. Žebrování spodní strany poskytuje strukturální pevnost a těsný spoj. Pokud chceš začít, jednoduše zarovnej kostku na kostku, vycentruj ji nad výstupky a zatlač. Tak, jako když jsi jako dítě skládal lego. Nepotřebuješ k tomu lepidlo ani nic jiného.

Connectingmodularblocks-300x244

Druhy kostek a výstupků


Využij kombinaci různých typů kostek, rozestupu výstupků a směru. Střídej je podle potřeby a ber v úvahu to, jaký to má dopad na pevnost struktury. Pro pevnější stavbu doporučujeme nezarovnávat stejné kostky jednu nad druhou, ale posouvat je tak, že jedna kostka je položená na dvou. A to kvůli stabilitě tvého výtvoru.

Interlockingplasticblocks-300x195

Ukončovací kryty/stříšky


Ukončovací kryty krásně doladí dojem z tvé stavby. Mají rovný povrch, můžeš je připojit na horní část objektu, a zakrýt tak spojovací výstupky kostek. Stejně ti poslouží například jako vrchní část stolu, poličky, lavičky atd. Získáš tím rovný povrch, který dokážeš využít, a navíc bude tvůj objekt i lépe vypadat.

Můžeš například na povrch položit i poličku od jiného výrobce či připojit poličku, panel, který není z EverBlocku. Vše je na tvé fantazii.

EverBlock24-Shelf-1-300x200

Vyztuž a zpevni svůj výtvor


Skládej kostky jako zedník

Skládej kostky stejně jako zedníci pokládají cihly při stavbě stěny. Aby vertikální hrany nebyly zarovnané. Zvýšíš tím pevnost stavby.

Použij podpůrné kolíky a tyče pro stabilitu

Vyztužující kolíky utěsní spoj mezi dvěma kostkami a vyztuží výtvor tak, abys jím mohl hýbat, příp. ho přenášet v jednom kuse. Vsuň kolíky do integrovaného kanálu, který prochází každou kostkou, do kostky nad nebo pod ní. Můžeš také použít 1/2“ tyč, dřevěný kolík nebo kolík PVC či trubku. Použít lze i jiné podpůrné materiály.

modularbuildingideas-300x257

Poličky, stoly, prahy EverBlock


Součástí systému EverBlock nejsou jen kostky, ale i police, stoly a prahy, které můžeš použít. Vytvoříš si tak běžný nábytek se vším, co k tomu patří. Každá police, stůl nebo práh EverBlock vyrobený z lakované oceli má otvory, které umožňují snadné položení na spojovací výstupky na kostkách EverBlock, čímž objekt nejen vyztužíš, ale získáš také hladký povrch pro počítače, televizor, knihy a jiné věci.

EverBlockDesk_05-300x200